به دل نشستن

قدرت➕مرد🟰جذابیت
جذابیت➕زن🟰قدرت

هرچقدر دقیق‌تر به پیرامون خود بنگریم و بتوانیم روابط خود و دیگران را بهتر بشناسیم، فراسوی تمام منطق‌ها و تعاریف مستعمل امروزی، مفهوم واقعی عبارت فوق را صحیح‌تر درک خواهیم کرد.
بدون تردید در افکار و اذهان روشن، نه از قدرت مرد صرفا به مقام و هیکل و ماهیچه‌های ورزشی او تعبیر می‌شود و نه از جذابیت زن به رنگ‌ولعاب‌های و افراطی و اداهای تصنعی. آنچه در یک رابطه معرف قدرتمندی مرد است توان او در ساخت بنای زندگی است و آگاهی او از مسئولیت‌ها و تعهدات زیربنایی آن و پذیرش واقعیت اهتمامی مشترک در حفظ آن بناست. از طرف دیگر آنچه یک زن را جذاب می‌کند، محبت، سرزندگی، طراوت کلام، ظاهر متناسب، نبوغ شاعرانه و ظرافت زنانه و درعین‌حال موقرانه‌ی اوست.
البته که هدفمندی‌شان در بهبود بیش‌ازپیش شخصیت خود، رابطه با خود، رابطه با خانواده و همچنین ایفای نقش خود در زندگی مشترک دوشادوش فرد منتخب و امین خود برای زندگی مشترک به جذابیت آنها خواهد افزود.
من معتقدم آگاهی به این موارد است که جذابیت واقعی زن و مرد را زنده و پایدار نگه می‌دارد وگرنه جذابیت‌های چشم‌فریب موقت، در کوتاه‌ترین زمان نیز آنقدر به چشم عادی می‌شود که هم خود فرد و هم مخاطبش را به سرعت از تب‌و‌تاب می‌اندازد.
برای جذابیت دائمی بهتر است سعی کنیم بیشتر به «دل» بنشینیم و همواره «پویا» باشیم.

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *