کتاب “لذات فلسفه”

**ما جانوران ناسپاسی هستیم و اکنون که چراغ جادوی اختراعات ما را در تجمل و تفنن غرق ساخته است مانند دختر خیال‌پروری در میان ثروت خود نشسته و آرزومند گنجینه‌ی دوردست دیگری هستیم که فاصله و دوری ما از آن، آن‌را برای ما بی‌نهایت خوشایند می‌نماید.

**این نیروی شگرف چیست که جوان را با ترس و لرز به جلو میراند و و دختر را وادار میکند که از دیده براند و از دل بجوید ؟ آن راز نهانی چیست که در نهانخانه‌ی بدن زیباترین گل زندگی انسان یعنی عشق را می‌آفریند؟

      اولین کتاب فلسفی که مرا با مطالب زیبا و تامل‌برانگیزش در کلامی بی‌پیرایه و جدا از پیچیدگی‌های نامفهوم به این مقوله جذب کرد کتاب “لذات فلسفه” اثر “ویل دورانت” بود. در این کتاب تمام مباحث مورد سوال هر ذهن پویا از قبیل مباحث اخلاقی، زیبایی‌شناسی، تاریخ، دین، منطق و زیر مجموعه‌های  جذاب آنها در موضوعات مربوط به ماده، حیات، ذهن، جبر، سنتها، خانواده، عشق ،روابط جنسی، معنویت، تحولات زناشویی، فرزند، نزاد، تمدن، اقتصاد، توتم و تابو، جادوگری، اشکال حکومت، طبیعت، آزادی، فرزندان، خدایان و…. به زیبایی و شیوایی مورد بحث قرار گرفته که پاسخگوی بسیاری از ابهامات و سوالات هر فرد جویای آگاهی در این زمینه است.

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *